Często zadawane pytania1. Czy starszy gramofon jest lepszy od współczesnego?

Wiele osób tak twierdzi, ale odpowiedź nie jest jednoznaczna. Porównując podobne konstrukcje: vintageową i współczesną, w tej samej cenie odpowiedź najczęściej powinna być twierdząca. Oprócz mechanizmu istotnym elementem każdego gramofonu jest na przykład wkładka. Wysoka jakość tego podzespołu potrafi wnieść do brzmienia o wiele więcej niż nowy, gwarantujący pozorny wzrost jakości, gramofon. Dotyczy to także ramienia i okablowania. Wiele starszych gramofonów doskonale nadaje się do modyfikacji i jest to jeden z najlepszych sposobów podniesienia jakości dźwięku

2. Co świadczy o tym, że sprzęt można nazwać VINTAGE?

To pytanie dotyczy między innymi wieku urządzenia. Można przyjąć, że im starsze tym bardziej vintageowe. Ale wiele odtwarzaczy CD – szczególnie z pierwszego okresu ich „życia“ – czyli początku lat 80-tych XX wieku uchodzi już za klasyczne. Dobrze zachowane egzemplarze są ciągle poszukiwane na rynku wtórnym i potrafią osiągnąć zaskakująco wysokie ceny. Współcześnie producenci, bazując na modzie, produkują czasami kopie takich urządzeń lub wzornictwem nowych konstrukcji wprost nawiązują do przeszłości. Dla uproszczenia można przyjąć, że produkowany do połowy lat 80-tych sprzt audio, jest już na tyle stary, że bez problemu można nazwać go VINTAGE.

3. Czy mogę otrzymywać aktualne powiadomienia na temat oferty sklepu NOMOS Audio Vintage na swoją skrzynkę email?

Tak. Wystarczy zapisać się do NEWSLETTERA. Dodając swój adres e-mail do naszej bazy, otrzymywać będą Państwo aktualne informacje o naszych produktach, bieżących promocjach i wydarzeniach. W każdej chwili istnieje oczywiście możliwość zrezygnowanie z tej subskrypcji.

4. Czy wszystkie wyświetlone produkty na stronie internetowej sklepu są urządzeniami dostępnymi?

Staramy się, aby baza danych o naszych produktach była aktualna. Zautomatyzowny system sklepu www.nomosaudiovintage.com minimalizuje pomyłki i błędy, z naszej strony dbamy o jak najczęstszą aktualizację oferty.Serwis NOMOS Audio Vintage1. Jak wygląda typowa procedura serwisowa?

Sprzęt po przekazaniu go do Serwisu trafia do osoby, która zajmować się będzie diagnostyką. Jeśli urządzenia wymaga oczyszczenia bądź niezbędne są dodatkowe prace przygotowawcze, wykonuje je specjalny pracownik, zajmujący się tego typu pracami.
Po dokonaniu dignozy, kierownik serwisu kontaktuje się z Państwem i udziela informacji na temat planowanych prac i możliwości naprawy i ewentualnych kosztów. Akceptacja naszej propozycji uruchamia proces naprawy. Odpowiedzialny za nią serwisant zajmuje się naprawą, a po jej zakończeniu jesteście państwo informowanio możliwości odbioru.
Urządzenia przed wydaniem jest testowane w naszym serwisie. Na życzenie klienta możemy przed odbiorem podłączyć naprawiony sprzęt. Opłata za naprawę może być uiszczona w gotówce lub kartą płatniczą/kredytową. Koszt naprawy przy odbiorze sprzętu jest pomniejszany o wysokość zaliczki, jaka została wpłacona w momenciep rzyjęcia sprzętu do serwisu. W sytuacji braku akceptacji kosztów naprawy, zaliczka stanowi koszt prac dignostycznych.

2. Czym jest gwarancja rozruchowa?

Naprawiany w Serwisie NOMOS Audio Vitage srzęt udzielamy 14-dniowej gwarancji rozruchowej. Jest to czas, w którym możecie Państwo domagać się usunięcia wyłącznie usterki, która była powodem naprawy serwisowej. Ewentualna naprawa w ramach 14-dniowej gwarancji rozruchowej jest bezpłatna.

3. Jak przez pierwsze dni używać odebrany z serwisu sprzęt?

14-dniowy okres gwarancji rozruchowej powinien być czasem intensywnego użytkowania sprzętu. Zalecamy jednak okresowe wyłaczanie go. W przypadku urządzeń lampowych może to mieć wpływ na warunki pracy podzespołów lub całego urządzenia. Podobne zasady zalecamy stosować przy testowaniu urządzeń, w którzych występują elementy mechaniczne: dotyczy to przede wszystkim gramofonów, magnetofonów szpulowych i kasetowych.

4. Ile trwa naprawa sprzętu w serwisie NOMOS Audio Vintage?

Na czas naprawy ma wpływ wiele czyników. Naprawy standardowe wykonujemy w 2-3 tygodnie, jeżeli niezbędne jest pozyskanie części lub tzw serwisówki, naprawa może trwać dłużej. Czas naprawy urządzeń zabytkowych, wymagających prac stolarkich, renowacji lub modyfikacji, które pozwalają korzystać z nich w dzisiejszych realiach (radia lampowe), jest szacowany indywidualnie.

5. Czy z serwisu sprzęt można odebrać osobiście?

Standardowo proponujemy odbiór osobisty. Umożliwia on sprawdzenie sprzętu w naszym serwisie, ewentualne spotkanie z serwisantem oraz bezpieczny transport do domu. Wizyta w serwisie moze być taże okazją do przekazania informacji na temat usterki i ewentualnych wskazówek dotyczących zasad użytkowania.

6. Czym różni się serwis sprzętu od renowacji?

Synonimem słowa „serwis“ jest naprawa. Polega ona na usunięciu usterki, która uniemożliwia normalne korzystanie ze sprzętu audio. Renowacja sprzętu vintage obejmuje bardzo często naprawy, które dotyczą walorów wizualnych. Mogą to być prace stolarskie, wymiana materiałów obciowych, uzupełnenie brakujących elementów ozdobnych, grawerów logotypów. Zakres prac renowacyjnych ustalany jest z klientem przed ich podjęciem.